MAARA Animasyon Stüdyosu, 15 yıllık bir canlandırma tecrübesi üstüne 2006 yılının sonunda kurulmuştur.
Stüdyonun öncelikli kuruluş amacı yurt içinde ve özellikle yurt dışında yayınlanabilir kalitede televizyon dizileri üretmektir. Reklam, müzik videosu ve elbette animasyon sinema filmi kısa ve orta vade programı dahilindedir.

Animasyonun hareketi yeniden kurgulama sanatı olduğunun bilincinde olan Maara, ürettiği canlandırmalarda hareket çözümlemelerine öncelikle önem verir. Senaryoya uygun hareket anlayışını belirlemek ve uluslararası kalitede yapımlar üretmek perspektifini teşkil eder.

Stüdyomuz, alt yapısında mizah ve karikatür olması dolayısıyla,ürettiği işlerde komediyi merkeze oturtmuştur. Bu doğrultuda yaptığı çalışmalarla uzmanlığını perçinlemiş,televizyon karikatürü ve durum komedisi yaratmadaki başarısını gerek yerel gerekse uluslararası festival ve fuarlarda gördüğü ilgi ile ispatlamıştır.

Kültürümüzde var olan Hayali * kültürünün izini süren Maara, kendi yazdığı,çizdiği ve tasarladığı projelere hayat verir. Bu güne kadar gerçekleştirdiği işlerde başarısını ve özellikle animasyon kalitesini uluslararası ölçekte ortaya koyan stüdyomuz, üretimlerine bu perspektiften devam edecektir.

Maara ayrıca, bilgi ve birikimlerini paylaşmak amacıyla stüdyo workshopları düzenler, eğitim kurumlarıyla işbirliği halindedir.

"Ayinesi iştir kişinin laf-a bakılmaz " sözünü hatırlar ve sitemizdeki gezintinizde iyi eğlenceler dileriz.

MAARA ANİMASYON

*Hayali: Hacivat-Karagöz oynatıcılarına Hayali denir. Bu kişiler hayal perdelerini, hikayelerini, kuklalarını kendileri yaratır ve dahi canlandırırlar.