Dizimizde iki başrol karakter vardır. Bir tanesi Oyun hamurundan modellenmiş olan DODO’dur. Diğeri ise vücudunu  hiçbir zaman görmeyeceğimiz bir insan elidir. Hikayeler, tipimiz ile el arasında geçen maceraları konu alır.
‘El’ oyun hamurundan çeşitli objeler (her şey) yapabilme kabiliyeti olan heykel sanatçısı gibidir. Sürekli kadraja oyun hamuru koyar ve bu oyun hamurunu hızlıca bir objeye dönüştürür.
Dodo; sevimli, meraklı, heyecanlı ama sakar bir karakterdir. El’in şekillendirdiği objeyi heyecanla karşılar ve kullanmak üzere hızla harekete geçer. Ancak her defasında El’in yeni girişimleri sebebiyle sürprizlerle karşılaşacaktır.
Maceralarımızdaki temel unsur ise El'in tüm engel üretmelerine karşın Dodo'nun çözüm üreterek amacına ulaşma çabasıdır.
Dizimizin temel amacı, çocukları oyun hamuru ile oynamaya teşvik etmektir. Bilimsel olarak da kanıtlandığı üzere oyun hamuru ile oynamak çocukların zeka ve yaratıcılığını geliştirmektedir.
Dizimizdeki oyun hamurundan şekillendirmelerin çocuklar tarafından tatbik edilmeye çalışılacağını, içeriğimizdeki çözüm üretmeye yönelik yaklaşımın ise çocukların karşılarına çıkan engeller ve sorunlarla nasıl başa çıkabileceklerinin örneklemesi olacağı inancındayız. Görsel etki ve eğlence ile de keyifli zaman geçirteceğimizi düşünüyoruz.

Çocuklarımızı hem eğlendirmeyi hem de kişisel gelişimlerine katkıda bulunmayı umuyoruz.